Бизарно: Татко вампир ја гризел ќерката, го јадел нејзиното месо и ја пиел крвта!

Loading...

Во Папуа Нова Гвинеја човек кој е окарактеризиран како вампир е уапсен откако наводно ја убил неговата мала ќерка гризејќи ја за врат, јадејќи го нејзиното месо и пиејќи ја крвта, пренесуваат локалните медиуми.Локалниот полицаец, Џон Кени, еден од првите кои стигнале на местото на настанот, за медиумите изјавил дека тригодишното девојче и нејзината мајка биле да го посетат таткото кога тој го грабнал девојчето и го одвел во блиските грмушки.
Кени рекол дека човекот го гризел девојчето за вратот и го јадел месото и и ја пиел крвта.
Случајот го забележале две момчиња кои се качувале на кокосово дрво, па веднаш се симнале и истрчале да кажат. Кога тие довеле помош, девојчето веќе било починато,а телото и било фрлено во грмушките.
Како што пренесува АФП, во Папуа Нова Гвинеја случаите на вампиризам не се ретки.
mkd-news.comЛокалниот полицаец, Џон Кени, еден од првите кои стигнале на местото на настанот, за медиумите изјавил дека тригодишно

loading...
Loading...