Босна повторно поплавена, а се очекува уште едно големо невреме!

Повторно поплави му се закануваат на Балканот…Врнежите повторно можат да направат хаос.Невремето во Босна поплави многу домови и објекти кои и претходно беа поплавени. Сообраќајот беше стопиран на повеќе сообраќајници, а Мостар беше без електрична енергина час и половина.
И покрај предупредувањата на метеоролозите, силниот дожд ги изненади граѓаните на Бања Лука.

 
Невремето во Босна поплави многу домови и објекти кои и претходно беа поплавени. Сообраќајот беше стопиран на повеќе сообраќајници, а Мостар беше б

Пронајдете не на следниве мрежи: