Брза диета со јајца- Намалете 15 килограми за 15 дена

Loading...

Јајцата се најголем извор на протеини и потребно е да се дел од секојдневната исхрана. Оваа намирница се користи и во многу диети, па затоа ќе ви прикажеме една од нив.Со оваа диета можете да изгубите 15 килограми за само 15 дена. Диетата може да се држи најмногу 15 дена, по што е препорачливо да се направи подолга пауза. Бидејки содржи многу јајца и е прилично рестриктивна, задолжително консултиајте се со лекар.
Понеделник
Доручек: 1 портокал или круша или лубеница (парче) , но не банана, 2 двопека, шоља кафе или чај без шеќер
Ручек: 1 портокал, 1 варено јајце , 1 мало кисело млеко или пола кило јогурт
 
Вечера: 2 домати или доматен сос , 2 варени јајца, половина зелена салата (помала) или една краставица и 2 допека. Целата диета ќе ја најдете на najadise.mkСо оваа диета можете да изгубите 15 килограми за само 15 дена. Диетата може да се држи најмногу 15 дена, по што е препорачливо да се направи подолг

loading...
Loading...