Брза диета со мед и лимон

Со оваа диета ќе ги намалите калориите за само 3 дена. Во краток период овозможува до минимум да се намали калорискиот внес за едно деноноќие и да се приспособи организмот да премине во режим на искористување на трошење на складираните резерви. 
Диетата со лимони и мед е диета се сведува на диета без никаква храна. Она што можете да го конзумирате во текот на овие денови освен лимоните и медот, е вода и зелен чај без шеќер.
Мешавината се спрема во 3 литри вода со свеж сок од 15 лимони и 50 грама мед. Тоа е единственото што е дозволено за време на диетата. Енергетската вредност на овој раствор e минималнa, а слабеењето започнува веднаш и се одвива брзо.
Простите шеќери кои ги содржи медот ќе му помогнат на телото да ги извршува основните функции, а  киселоста од лимонот овозможува да се потисне апетитот. Во вакви околности телото се поттикнува да ги троши складираните масни наслаги.
Извор: lady.mkСо оваа диета ќе ги намалите калориите за само 3 дена. Во краток период овозможува до минимум да се намали калорискиот

Пронајдете не на следниве мрежи: