Брза пита со тиквички

Идеална лесна вечера со шолја јогурт.Состојки:
2 тиквички
3 цели јајца
200мл слатка павлака
 3 лажици брашно
1 прашок за печиво
150гр рендан кашкавал
Подготовка:
Изрендајте ги тиквичките. Останатите  состојки добро измешајте ги, па додадете  ги ренданите тиквички па потоа добро измешајте. Посолете и  зачинете по вкус. Загрејте ја рерната  на 180 степени додека ги подготвувате состојките и  матите па смесата ставете ја во калап за колачи. Печете  околу 50 до 60 минути.
Послужете со јогурт.Состојки:
2 тиквички
3 цели јајца
200мл слатка павлака
 3 лажици брашно
1 прашок за п

Пронајдете не на следниве мрежи: