БРЗО, ФИНО и ВКУСНО: Јадете ги само со кајмак и ручекот е спремен!

Јадете ги само со кајмак и ручекот е спремен!Состојки:
500гр тиквички
½ лажичка сол
1 главица кромид
2 јајца
150 гр иситнето фета сирење
5 лажици брашно
Сол, бибер
Масло
Подготовка:
Тиквичките измијте ги и изрендајте заедно со кората, додадете ½ лажица сол, измешајте и оставете 20-30 минути да отстои. Изренданите тиквици добро исцедете ги и ставете ги во сад, додадете ги сите останати состојки и измешајте со лажица во густа смеса.
Во тава загрејте масло, ставајте по една лажица од смесата, малку притиснете и пржете по 3-4 минути од секоја страна додека не поруменат. Вадете ги на хартија, за да се исцедат.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна, здрав начин на живот, диети, напитоци и сл. можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МКСостојки:
500гр тиквички
½ лажичка сол
1 главица кромид
2 јајца
150 гр иситнето фет

Пронајдете не на следниве мрежи: