Четири совети кои ќе ви го променат животот

Loading...

Денес имате можност да прочитате корисни совети за негата и убавината. Кадрава коса
За да имате убави локни немојте да користите пешкир при бришењето на косата после капење. Па, наместо пешкир користете памучна маица и секако избегнете го триењето.
Нанесување сенка на очите
Потребен е добар избор на сенки во зависност дали ќе се одлучите за светла или темна нијанса.
-Најдобро е да се одберат посветли тонови за капакот на окото во делот под веѓите може да нанесете потемни нијанси. Така очите ќе ви изгледаат покрупни. Овој тип на шминкање одговара на сите видови на очи.

 
Убави и без пудра
-Ако редовно правите пилинг на лицето ќе ги отстраните сите нечистотии и ќе имате супер тен дури и без шминка. Навечер мијте се со најблаг хидроген а наутро масирате го лицето со вода.
Светол тен
Ако додадете малку светло руменило на образите ќе го имате посакуваниот ефект. Ќе изгледате посвежи.Кадрава коса
За да имате убави локни немојте да користите пешкир при бришењето на косата после капење. Па, наместо пешкир

loading...
Loading...