Четири загинати, 40 повредени-Автобус падна во провалија!

Loading...

Најмалку четири лица загинале ,а повеќе од 40 се повредени во стравичната сообраќајна несреќа , која се случи денеска на автопатот А4 во Германија, во источен Хeсен.Автобус полн со пензионери и повозрасни лица кои патувале за Лајпциг на прослава на Новата година падна во провалија.Автобусот најверојатно при падот во провалијата се превртел повеќе пати, и падот го завршил на тркалата, јавуваат германските медиуми.Официјалните лица од покраинската власт им изјавиле сочувство на семејствата на настраданите.Автобус полн со пензионери и повозрасни лица кои патувале за Лајпциг на прослава на Новата година падна во провалија.

loading...
Loading...