ЦРНА НОЌ синоќа на улиците: На мотори во одвоени несреќи починале тројца луѓе!

Првата несреќа е со моторциклистот Вјекослав Бачилиќ (39) од Товарник кај Вуковар починал синоќа на магистралниот пат Брчко- Лончари во местото Крепшиќи.Од брчанската полиција наведуваат дека до несреќата дошло кога моторциклистот сакал да ги претрка колоните од трите возила, од кои средното возило во исто време започнало со претркувањето.
Моторциклистот паднал на коловозот и со главата удрил од заштитната ограда покрај патот.
Освен моторциклистот со „кавасаки“ учествувал и џип „пајеро мицибуши“ со австриски регистарски таблици.
Телото на погинатиот моторциклист е пренесено во градската мртовечница каде најверојатно денес ќе му биде извршена обдукција.

Како што пренесуваат од полицијата истиот ден во 10- 30 часот настрадал моторциклист кој управувал со Сузуки со странски регистарски таблици. Сообраќајот бил отежнат поради увидот па сите возачи биле упатувани на заобиколни правци.
Во третата несреќа, 60 годишен маж чии иницијари се Ж.Ф од Прњавор смртно настрадал на регионалниот пат Прњавор-Добој.
Несреќата се случила синоќа околу 20:18 часот во местото Лужани кога настраданиот кој го возел мопедот удрил во патнички автомобил „Дачија“ со кој управувал М.В од Бањалука.Од брчанската полиција наведуваат дека до несреќата дошло кога моторциклистот сакал да ги претрка колоните од трите возила, од кои средното возило

Пронајдете не на следниве мрежи: