Црвенковска: Се подготвуваме максимално на физички и на тактички план

Билјана Црвенковска, ракометарката на ЖРК Вардар СЦБТ, за официјалниот сајт на клубот со изјава дека екипата се подготвува максимално и на физички, но и на тактички план во Златибор.Златибор е моменталната дестинација на ракометарките на ЖРК Вардар СЦБТ, каде се одвиваат нивните подготовки за претстојната сезона што ги очекува, а се очекува многу од овој дрим-тим како на домашен план, така на меѓународен, со оглед на огромните инвестиции во самиот тим.
„Се подготвуваме максимално на физички и на тактички план. Веќе почнавме да работиме и некои варијанти за напад и одбрана. Фокусот е на тоа да бидеме максимално подготвени за квалификациите за Лигата на Шампионите што ни претстојат во септември во Салерно. Добро стартувавме, а имаме и доволно време да се подготвиме како што треба пред стартот на сезоната“ вели Црвенковска.
Извор/Изјава/Фото: zrkvardar.com.mkЗлатибор е моменталната дестинација на ракометарките на ЖРК Вардар СЦБТ, каде се одвиваат нивните подготовки за претст

Пронајдете не на следниве мрежи: