ЧУДЕСЕН природен лек за чистење на цревата и крвните садови!

Организмот треба да се прочисти на секои шест месеци, односно два пати годишно, бидејќи наталожените токсини можат да доведат до разни болести. Честите настинки, замор, инфекции, поспаност, деконцентрација – се доказ за присуство на токсини во организмот, малигни бактерии и други помалку штетни материи.

СЕРИЈА НА НАЈЧИТАНИ РЕЦЕПТИ И НА ПУЛС24


Еден од најчитаните и споделувани текстови на ПУЛС24 во минатите 11 години

Испробајте го овој ефикасен природен лек за овие проблеми, кој се користи во руската медицина и се прави од две состојки – кефир и хељда.

Кефирот е „еликсир на убавината и здравјето“, а брашното од хељда има исклучително лековити својства: го зајакнува организмот, ги подмладува крвните садови, го отстранува заморот, ја зголемува циркулацијата во рацете и нозете, го зголемува лачењето на урината.

Одлично е за помнење и концентрација. Го намалува притисокот, лекува артериосклероза и опстипација. Во комбинација со кефир, го намалува нивото на шеќер во крвта, ги чисти цревата и крвните садови, го нормализира метаболизмот и работата на панкреасот, го зголемува нивото на хемоглобин во крвта.

Ова е навистина волшебно народно средство!
Рецептот за лековита смеса од кефир и брашно од хељда се прави на следниот начин:
Една лажица брашно од хељда треба полиете со чаша кефир (180мл). Измешајте добро.
Направете го тоа навечер и оставете го во фрижидер. 

Наутро, половина час пред јадење, уште еднаш измешајте го и изедете го. По желба додадете малку мед. Најдобро е оваа смеса да ја земате наместо појадок, така да 3 часа потоа не јадете ништо.
Чистењето на организмот треба да трае 14 дена.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.