Чудотворен тибетски лек стар 2.000 години: Потребно е само 300 грама лук и еден килограм лимон…

Loading...

Овој тибетски лек е пронајде во стариот тибетски манастир, испишан на глинени плочи. Се претпоставува дека е стар повеќе од 2.000 години, а се користи против триглицериди, холестерол и наслаги на крвните садови како и за други болести.Покрај тоа што успешно ги чисти крвните садови овој лек ја подобрува еластичноста на крвните садови, спречува инфаркт на срцето, мозокот…. Исто така спречува и настанување на тумори.
Тибетски лек:
Подготовка: 300 грама бел лук и 1 килограм лимон со кора, ситно мелен.
После тоа ставете 1, 5 вода и ставете да се вари, постепено намалувајте ја температурата, полека додавајте го мелениот лук и лимон па поклопете го садот. Оставете да се вари 15 минути. Тргнете го и оставете да се олади. Ова треба да го чувате во тегла.

 
Се конзумира наутро кога сте гладни и тоа 0.5 децилитри во текот на 25 дена. Направете пауза потоа од 10 дена па можете да ја продолжите истата доза. По вториот пат престанете да го употребувате.
Напомена:Строго придружувајте се до дневната доза. Покрај тоа што успешно ги чисти крвните садови овој лек ја подобрува еластичноста на крвните садови, спречува инфаркт на срцето, мозокот…. Исто т

loading...
Loading...