Д-Е-Б-А-К-Л!!!

Македонската ракометна репрезентација се прости од Медитеранските игри со огромен дебакл од селекцијата на Тунис, дури 16 гола негатива.
Конечниот исход од натпреварот со Тунис гласеше 19-35, но во корист на Тунижаните, со тоа нашата селекција го освои осмото место во конкуренција од 10 екипи на Медитеранските игри.
Македонската ракометна селекција забележа само две победи, и тоа со минимален резултатски ефект, мечот против Алжир го добивме со резултат 27-26, додека пак славевме над Турција со 24-23.
Од друга страна, негативниот исход во однос на гол-разликата каде ги загубивме натпреварите беше огромно разочарување. Пораз од Србија со резултат 19-27, „ШОК“ од Италија со неверојатни 13 гола негатива (20-33), и денес на мечот со Тунис 16 негатива (19-35). Македонската ракометна репрезентација се прости од Медитеранските игри со огромен дебакл од селекцијата на Тунис, дури

Пронајдете не на следниве мрежи: