„Dailymail“: Њукасл испратил скаути да го гледаат Ибраими

Најдобриот македонски фудбалер се наоѓа на мета на многу големи фудбалски гиганти, а последниот кој пријави интерес за неговите услуги е познатиот англиски премиерлигаш, екипата на Њукасл.Агим Ибраими, македонскиот интернационалец од редовите на словенечки Марибор, бил следен од страна на скаути на англискиот премиерлигаш Њукасл, пренесува „Dailymail“.
Изворот пренесува дека Алан Пердју, шефот на стручниот штаб на екипата на Њукасл, испратил скаути да го следат настапот на нашиот интернационалец на мечот против екипата на Викторија Плзен во рамките од плеј-оф на Лигата на Шампионите, каде чешкиот претставник беше поуспешен од словенечки Марибор со 3-1 на првиот натпревар.

Се шпекулира дека Агим Ибраими би можел да биде ангажиран за сума од околу 3 милиони фунти.
Фото: www.dailymail.co.uk (PrtSc)Агим Ибраими, македонскиот интернационалец од редовите на словенечки Марибор, бил следен од страна на скаути на англис

Пронајдете не на следниве мрежи: