Дарко Станиќ потпишал за Битигхајм

Дарко Станиќ ќе ја продолжи кариерата во Германија откако постигнал договор за настап до крајот на сезоната со екипата на Битигхајм, тврди порталот „Балкан Хендбол“.Според ова голманот кој неодамна го напушти македонскиот шампион Металург, ќе го носи дресот на актуелниот фенерџија во германската Бундеслига и ќе се обиде да му помогне на клубот да обезбеди опстанок до крајот на сезоната.
Пред неколку години, Станиќ имаше договор со Гепинген, но никогаш не заигра за оваа екипа затоа што одлучи да остане во Металург.Според ова голманот кој неодамна го напушти македонскиот шампион Металург, ќе го носи дресот на актуелниот фенерџија во германската Бундеслига и ќе

Пронајдете не на следниве мрежи: