Дејан Манасков: Назад во мојата Македонија со големи амбиции и очекувања!

Дејан Манасков и официјално од следната сезона ќе го носи дресот на Вардар.Тој потпиша тригодишен договор со „црвено-црните“, а по официјализирањето на соработката репрезентативното крило на својот ФБ профил напиша:
-Назад во мојата Македонија, со големи амбиции и очекувања. Ќе чекорам по стапките на татко ми и повторно со бројот 11.
Дејан Манасков до крајот на сезоната ќе настапува за германскиот Вецлар, а следната ќе биде дел од Вардар.
Инаку, татко на Дејан е славниот Пепи Манасков, еден од најдобрите ракометари кои Македонија ги имала и кој своевремено на неколку наврати настапуваше за Вардар ПРО.Тој потпиша тригодишен договор со „црвено-црните“, а по официјализирањето на соработката репрезентативното крило на својот ФБ профил на

Пронајдете не на следниве мрежи: