Ден на жалост во Делчево по трагедијата во која загина цело семејство

Loading...

Општина Делчево е во црно и денешниот ден, 11 октомври, го прогласи ден на жалост по трагедијата во која вчера загина тричлено семејствоЗагина двегодишно детенце со неговите родители  вчера попладне во тешка сообраќајна несреќа на дестина километри пред Делчево. Најверојатно, директниот судар на патничкото возило фијат пунто со делчевски регистерски таблички во камион натоварен со дрва со штипски регистерски таблички бил кобен за младото семејство Димитровски од Делчево.
32-годишниот возач, неговата 5 години помлада сопруга и нивниот двегодишен син загинале на лице место.
 СВР ШТИП потврди дека три лица го загубиле животот во несреќата која била пријавена во 15, 40 мин на магистралниот пат Кочани-Делчево кај месноста Лештаро. Загина двегодишно детенце со неговите родители  вчера попладне во тешка сообраќајна несреќа на дестина километри пред Делчево. Најверојатно, д

loading...
Loading...