Денес регистриран земјотрес од 5,3 степени во Токио!

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени беше регистриран денеска североисточно од Токио.Епицентарот бил на север од префектурата Тиба на длабочина од 40 км. Нема засега информации за жртви или материјална штета ниту опасност од цунами.
Движењето на брзите возови во цела Јапонија беше  времено прекинато по земјотресот.Епицентарот бил на север од префектурата Тиба на длабочина од 40 км. Нема засега информации за жртви или материјална штета ниту опасност од цунами.

Пронајдете не на следниве мрежи: