Девет проблеми кои може да ги решите само со чај!

Loading...

Чајот се пие во секоја доба од животот.Еве кои девет проблеми може да се решат само со чај:
1.Враќање на сјајот на косата
Измијте ја косата со зелен чај и вратете и го сјајот.  Најпрво 15 минути нека стои во топла вода- пред употреба оставете го да стои цела ноќ на ладно. Прелијте го на миена коса и оставете да делува 10 минути. Пота измијте со шампон.
2.Намалете ги изгорениците од сонце
Искористете ги вреќичките од чај за да ја ублажите болката и црвенилото.
3.Го ублажува убодот од комарци
Вреќичка чај од камилица ставете на местото каде што сте каснати.
4.Подочници и отечени очи
На очите е доволно да ставите вреќички чај.

 
5.Помага кај непријатниот мирис на нозете
Ако го имате овој проблем, доволно е со чај да ги прелиете нозете.
6. Хидратација на сувата кожа
За сува кожа помага зелениот чај.
7. Ја смирува кожата по депилација
Црниот чај помага за иритираната кожа.
8. Боење на косата
Чајот може малку да ја затемни русата коса.
9.Потемнување на кожата
Со чајот може да го потемните тенот. Во купката ставете неколку вреќички црн чај и уживајте 10 минути. Чувството може ќе биде малку неугодно, но ќе добиете потемен тен.Еве кои девет проблеми може да се решат само со чај:
1.Враќање на сјајот на косата
Измијте ја косата со зелен чај

loading...
Loading...