Џиџи: Не е „преку ноќ“ донесена одлуката

Новиот тренер на екипата на Вардар кој деновиве очекува официјална промоција во тимот, во изјава за „Дневник“ вели дека останува само уште договорот да се потпише, со Вардар бил во преговори дваесетина дена.
„Не е преку ноќ донесена ваквата одлука. Дваесетина дена сме во преговори, преостана да го потпишене договорот. Додека договорот не биде подготвен и верификуван од двете страни, почетокот на подготовките ќе биде одложен. Овој период од неколку дена им препорачав играчите да го искористат за да ги завршат лекарските прегледи и да се вакцинираат од евентуални вирусни инфекции. Кога ќе почнеме, треба да бидеме на чисто“ вели Никола Илиевски – Џиџи во интервју за „Дневник“.
Никола Илиевски Џиџи доаѓа на тренерската позиција во Вардар на местото на Боби Милевски.
Фото: „Дневник“Новиот тренер на екипата на Вардар кој деновиве очекува официјална промоција во тимот, во изјава за „Дневник&ldq

Пронајдете не на следниве мрежи: