Дневен хороскоп 08.03.2013

Loading...

Овен
Конструктивниот пристап, дали низ работата или во приватните односи би можел значајно да го подобри вашиот финансиски статус. Иако претходно ја презиравте цврстата структура на работа, се повеќе ви се насмевнува токму таква кариера.
Бик
Време е да заборавите на се што ви се случувало од почетокот на годината и да почнете од почеток, свежи и одморени. Нормално, за тоа ви е потребна одредена количина на слободно време, па искористете го денот за празнење на главата.
Близнаци 
Се повеќе се чувствувате како инструктор, затоа што вашето хоби полека се претвора во работа, и излегува дека треба другите да ги научите како се работи тоа. Засукајте ги ракавите, не обрнувајте премногу внимание на критиките од околината и успехот е пред вас.
Рак
Токму денеска почнува серија од кратки патувања, а главниот фактор на успехот е друштвото кое ќе си го понесете со себе. Иако некои луѓе се чинат како логичен избор, искористете неколку дена за одмор и добро размислете за нивната корисност.
Лав
Токму денеска почнува серија од кратки патувања, а главниот фактор на успехот е друштвото кое ќе си го понесете со себе. Иако некои луѓе се чинат како логичен избор, искористете неколку дена за одмор и добро размислете за нивната корисност.
Девица
Почнете да учите нови вештини кои ќе ви бидат потребни во вашата кариера, и немојте да мислите дека празниците се погрешно време за започнување на сериозни нешта. Внимавајте на здравјето на блиските, постои можност, личност во вашата близина да се разболи.
Вага
Мирната атмосфера, искористете ја за преиспитување на сопствените ставови, креативни потреби и намери. Некои од идеите кои подолго време ви се вртат низ глава, вредат повеќе труд и мака, затоа што би можеле да се претворат во профитабилна работа
Шкорпија
Поработете малку на вашата надворешност, на која во последно време не и придававте многу значење. Ако навистина сакате да имате авторитет по кој тежнеете, тешко ќе го достигнете во состојбата во која се наоѓате во моментов, па затоа малку намалете ги желбите.
Стрелец
Немојте да обрнувате премногу внимание на случувањата околу вас, би можеле да се почувствувате запоставени и повредени затоа што верувате дека заслужувате повеќе внимание и важност. Едноставно, надминете ги проблемите со чиста тврдоглавост.
Јарец
Проблемите во домот стануваат се поизразени, несогласувањата преминуваат во кавги и сето тоа влијае на вашата желба за мир и осаменост. Иако не е лесно да постигнете мир овие денови, пробајте барем малку да се оттргнете од гужвите.
Водолија
Лесно би можело да се случи да се доведете до ситуација во која ќе ги следите останатите, но и вие ќе имате личност на која ќе морате да и одговарате. Без оглед на желбата за почитување на повозрасните, не дозволувајте да дојдете во подредена положба.
Риби
Денес е вистинско време да си ја проверите вашата здравствена состојба. Убаво би било да почнете да се храните поздраво и во помали количини, па затоа обрнете внимание на случувањата во кујната и воведете некои новини кои одговараат на вашиот апетит.Овен
Конструктивниот пристап, дали низ работата или во

loading...