Дневен хороскоп 16.03.2013

Loading...

Овен
Ако се занимавате со продажба, овој ден ви ветува голем профит. Поволен ден е и за започнување на нов бизнис. Не сте задоволни од односот со партнерот, но не носете брзи одлуки. Пред се, поразговарајте. Повеќе време посветете за одмор.
Бик
Ќе морате да се прилагодите на некои нови услови, па нема да бидете целосно опуштени. Нема потреба од вознемиреност, доволно сте снаодливи кога е во прашање нешто ново и не искусено. Можно е да ја сретнете личноста која долго време го привлекува вашето внимание. Не пропуштајте ја приликата да остварите контакт со таа личност.
Рак
Голем проблем ви прават нервозата и нетрпеливоста. Нема ништо да направите ако не се сконцетрирате на работата. Се цените себе, но претерувате во некои свои ставови, па саканата личност би можела да ви замери поради тоа. Многу сте напнати, опуштете се со некоја прошетка на воздух.
Близнаци
Ќе успеете да завршите некоја важна работа и ќе бидете горди на себе. Ова ви е еден од најповолните денови од неделава. Недовербата ви ја нарушува благосотојбата со партнерот и вие му забележувате поради тоа. Пробајте да се ставите во негова позиција.
Лав
Имате впечаток дека и покрај најдобрите намери, некои работи ви се одвиваат доста бавно. Морате да бидете трпеливи и само така ќе дојдете до успех. Оставате добар впечаток на своето опкружување и многу лесно можете да ја заведете личноста која ви се допаѓа.
Повеќе на следниот ЛИНК.Овен
Ако се занимавате со продажба, овој ден ви ветува голем профит. Поволен ден

loading...