Дневен хороскоп за 01.09.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 01.09.2014Овен
Не обрнувајте внимание на зборовите кажани во нервоза. Денес може од рамнотежа да ве исфрлат непоканети гости. Ова е време за креативна работа.
Бик
Се препорачува да заборавите на кавгите, меѓусебните недоразбирања и несогласувања. Луѓето кои денес ќе се појават во вашиот дом ќе играат важна улога во вашиот живот. Можно е денес да имате нагласена потреба од љубов. Ѕвездите ви препорачуваат да не прететрувате со лошото однесување.
Близнаци
Обидете се од избувнување на сескуалната енергија. Бидете внимателни при спорните ситуации со роднините. Денес ќе ви биде тешко да ги контролирате емоциите. Не вреди да експериментирате. Ризикувате да загубите се оденднаш.

 
Рак
Денес може да сте раздразливи и многу агресивни. Причина за тоа ќе биде вашиот партнер. Бидете одлучни и конечно одлучете се што ќе правите.
Лав
Ѕвездите ви препорачиваат да не избрзувате и да не драматизирате. Денес нерешените проблеми ќе излезат на виделина. А можно е влошување на финансиската состојба.
Девица
Многу Девици денес ќе размислуваат за животот и за иднината. Ќе имаат многу идеи. Можно е интересно познанство. Размислете добро каде ги трошите парите.

 
Вага
Обидете се да ја поправите ситуацијата. Сето тоа зависи само од вас. Одговорноста за несупехот лежи само во вашата совест. Не ги обвинувајте блиските за тоа.
Скоприја
Денес Скорпиите ќе размислуваат за односот кој го имаат со блиска личност и ќе се мислат дали да го продолжат. Ќе имате конфликт и со пријател.
Стрелец
Брзо избувнатиот оган на љубовен план може и брзо да згасне. Можна е разделба со близок. На многумина ќе им биде жал за изгубените години.

 
Јарец
Денес ќе бидете променливо расположени. Можни се грешки и на работното место. Ќе сакате да наредувате а тоа на никого нема да му се допадне.
Водолија
Трезвено оценете ја својата положба. Можно е да имате многу повеќе можности отколку што ви се чини. Може да бидете претерано строги кон една личност. Трудете се да бидете разумни и задржете ја својата верност. Не се откажувајте од лесната добивка.
Риби
Не жалете за неуспесите особено ако покрај вас се пријателите. Оставете го решавањето на проблемите за друг ден. Можни се несогласувања на законот. Овен
Не обрнувајте внимание на зборовите кажани во нервоза. Денес може од рамнотежа да ве исфрлат непоканети гости. Ова е

loading...
Loading...