Дневен хороскоп за 02.09.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 02.09.2014 година.Овен
Разговор со газдата кон кој сте се стремеле долго време, веројатно ќе се случи денес и ќе резултира со решителност и задоволство. Од многуте покани за излегување изберете ја онаа која најмногу ќе ве опушти.
Бик
Можни се договори или прелиминарни проекти за евентуална соработка со некого. Во приватниот живот сте спокојни и сигурни.
Близнаци
Еден од поволните денови во месецот за службена реализација и за решавање на проблемите во областа на работата.

Рак
Денот е профитабилен, носи успеси и создава предуслови за преземање на нови надлежности во деловната сфера. Веќе голем дел од Раковите имаат конкретни планови за продолжување на активностите и за насочување кон нови задачи.
Лав
Вриете од енергија и вашите вербални напади и остар јазик ќе го стават секого на местото кое му припаѓа. Вашата раздразливост ќе ви донесе многу тајни непријатели.
Девица
Нешто ново и радосно ќе се случи во вашиот дом. Среќата е околу вас и нема да ве напушти ни за минута.

Вага
Ќе настапи поволен момент за нови потфати. Најважно денес е да донесете било каква одлука и да си поставите цел. Така ќе се чувствувате подобро.
Скорпија
Сите имаат добри можности за реализација на своите цели, но треба да дејствуваат цврсто. Поголем интерес претставуваат контактите од јавен карактер.
Стрелец
Смалете ги тензиите, бидејќи реакциите ќе влијаат врз односите со блиските, а тоа не е добро. Многумина ќе наидат на љубовни проблеми.

Јарец
Денеска ќе биде поволен ден за вас. Гледајте да го искористите што е можно подобро. Ви следува важен разговор со личност од вашето окружување.
Водолија
Ако денес имате потешкотии на работното место или во вашиот дом, тие се должат на вас. Не ги контролирате емоциите и тоа не ви овозможува да разговарате нормално со другите, ниту тие со вас.
Риби
Стремежот на лице од спротивниот пол кон вашата личност само навидум ќе е случаен. Всушност станува збор за комерцијален интерес од негова страна.Овен
Разговор со газдата кон кој сте се стремеле долго време, веројатно ќе се случи денес и ќе резултира со решителност и

loading...
Loading...