Дневен хороскоп за 03.09.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 03.09.2014.Овен
Денес може да бидете особено витални и подвижни. Вреди да размислувате во насока каде да ја насочите оваа енергија. Ќе имате и одлични односи со семејството.
Бик
Денес можно е конечно да си признаете дека сте заљубени. Мудро пристапете кон секој проблем и барајте конструктивни решенија. Се се решава ако дејствувате претпазливо. Денот ветува финансиска добивка.
Близнаци
Извинете и се на саканата личност ако се чувствувате виновни. Мир во семејството и обновување на прекинатите пријателски односи. Многу од вас ќе добијат морална сатисфакција.

 
Рак
Можни се интриги. Јасно може да видите дека ве очекуваат многу тешки денови во иднина. Денес може сомнително да гледате кон старите врски и семејни односи. Денот е поволен за добивање на информации.
Лав
Денес Лавовите ќе привлекуваат внимание каде и да се појават. Избегнувате физички и психички преоптеретувања.  Со партнерот ќе донесете заедничко решение.
Девица
Не бидете жртва на еуфоријата. Не избрзувајте и не им давајте материјал на другите односно на злите јазици. По можност вечерта поминете ја далеку од дома.

 
Вага
Личниот живот може да ви донесе многу пријателски минути. Поволни активности насочени кон зајакнување на семејството. Овој ден посветете им се на домашните работи.
Скорпија
Можно е денес да се чувствувате навредени од својата судбина. Не е пожено да донесувате избрзани одлуки. Разочарувањата ги поднесувате многу тешко. Многу Скорпии губат самодоверба.
Стрелец
Личниот живот може да стане комплициран и ќе ви биде потребна голема мудрост. Не правете зделка со вашата совест. Потенцијалот ви е намален и ви треба одмор и релаксација.

 
Јарец
Пазете се од романтични авантури. Не правете компромис со својата совест- може да загубите многу верни пријатели. Не се согласувајте со предлозите за „лесни пари“.
Водолија
Во втората фаза на денот треба да се обноват односите меѓу вљубените. Во вашиот живот пак ќе завладее љубовта и мирот.  И покрај тоа што ќе имате опуштен ден сепак ќе воспоставите деловни односи кои ќе имаат големо значење за вас.
Риби
Не пропуштајте ја можноста да ги измените работите кон подобро. Минимизирајте ги обврските и гужвата. Во мирна атмосфера ориентирајте се кон чувствата. Овен
Денес може да бидете особено витални и подвижни. Вреди да размислувате во насока каде да ја насочите оваа енергија. Ќ

loading...
Loading...