Дневен хороскоп за 04.09.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 04.09.2014Овен
Овните треба да избегнуваат кавги и дебати во било каква смисла. Односите со семејството може да бидат напнати. Одлично време за учење и усовршување.
Бик
Среќата ќе зависи од вашата флексибилност. Имплусивни постапки може да доведат до непредвидливи резултати. Денот е поволен но не заборавајте дека се зависи и од вашата трудиљубивост.
Близнаци
Овој ден носи краткотрајно блаженство по кое ќе следи разочарување. Правете планови за иднината и држете се до нив. Можно е да ви требаат многу финансиски средства.

 

Рак
Можно е денес да се соочите со тежок избор. Денес треба да бидете претпазливи, затоа што може да се појават конфликти со некој близок. Финансиската состојба е лоша.
Лав
Ве очекува радост но за жал краткотрајна. Пријателите може да ви дадат добар совет. Со партнерот отворено разговарајте за проблемите.
Девица
Овој ден ќе го запаметите. Можно е денес да добиете голема помош од семејството. Можно е да немате никакви пречки. Плановите ќе се реализираат.

 

Вага
Денес треба да бидете особено претпазливи. Судбината не престанува да ве изненадува. Пасивен, тежок ден, неповолен за комуникација со соработниците и законот.
Скорпија
Можна е тага. Скорпиите може да ја загубат својата волшебна моќ, убавина и гламур. Можное  да се појави недовебра и да сторите нешто сурово и безсмислено.
Стрелец
Вљубените ќе се соочуваат со проблеми од минатото. Додека останатите ќе бидат хаотични. Овој ден ќе биде пополнет со многу работа. Нема да успеете да ги задржите парите.

 

Јарец
Денес ќе се чувствувате понижени од стана на партнерот. Ќе ја загубите довербата. Ќе се обидете денес да го браните своето достоинство. Можна е финансиска загуба.
Водолија
Трудете се овој ден да го поминете со саканата личност. Може денес да бидете многу храбри и да донесете одлични одлуки. Ве очекуваат големи успеси а авторитетот ви се зајакнува забележително.
Риби
Денес можно е да бидете со многу сомневања а ве очекуваат и разочарувања. Ќе бидете пречувствителни. Ќе уживате во природата. Овен
Овните треба да избегнуваат кавги и дебати во било каква смисла. Односите со семејството може да бидат напнати. Одлич

loading...
Loading...