Дневен хороскоп за 05.09.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 05.09.2014 година.Овен
Поволен ден за остварување на вашите планови и идеи. Упорнноста и трудот соодветно ќе ви бидат оценети. Во секој случај, денес ве очекува успешен ден.
Бик
Биковите ќе пројават голема активност за остварување на деловните задачи и за постигнување на личните цели, но во многу случаи може да дојде до несакани резултати поради избрзаноста, погрешната проценка или погрешниот пристап.
Близнаци
Денот ќе ви донесе парични приходи кои некои од вас ќе ги добијат од работа, а други од некого во својот дом. За некои се јавува можност за службено патување.

Рак
Исполнет со нервози и преоптовареност, но сепак добар, денот се поврзува со успешна реализација во работатат и обезбедува големи можности за партнерство во идни проекти.
Лав
Погрижете се трезвено да ги процените професионалните можности – очекувајте интересен предлог. Од личен аспект, можно е да се појават конфликти со саканата личност. 
Девица
Ќе треба да се мобилизирате. Мора да внимавате за вашите постапки и зборови, кои треба да бидат осмислени. Трудете се да ги контролирате своите емоции и да избегнувате расправии со своите најблиски.

Вага
За вас овој ден се покажува значителен за парични добивки и за деловни достигнувања. Кај некои се јавува потреба од итни контакти со деловните партнери за реализирање на плановите.
Скорпија
Ако неодамна сте прекинале врска, останете сами низвесно време и не се фрлајте во прегратките на првата личност која ќе ја сретнете. Почекајте и работите ќе си дојдат на место. Не ги потценувајте проблемите и почнете да ги решавате.
Стрелец
Денот се покажува како успешен за контакти. Денеска очекувајте позитивни резултати на работното место.

Јарец
Поголем дел од Јарците денеска ќе го искористат денот за средба со блиски пријатели или влијателни луѓе од работното окружување. Темата на разговорите најчесто ќе се однесува на прашањата од професионален тип.
Водолија
Искажете почит кон блиските и пријателите, а тие за возврат ќе ви помогнат да ги реализирате своите цели. Извлечете поука од непријатните случки од минатото, за да не ви се повторат истите грешки.
Риби
Денес можете да поставите цели и обврски кои ќе ви донесат ветувачки резултати на работното место. За да ја намалите веројатноста од неуспех при остварување на своите намери, треба да ги програмирате своите задачи и да ги исполнувате по редослед.Овен
Поволен ден за остварување на вашите планови и идеи. Упорнноста и трудот соодветно ќе ви бидат оценети. Во секој случ

loading...
Loading...