Дневен хороскоп за 15.09.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 15.09.2014Овен
Овој ден е поволен за вас и вашиот партнер. Конечно може да престанете да се плашите- ќе ги надминете сите несогласувања. Но денот генерално ќе биде одличен и позитивен.
Бик
Избегнувајте љубовни авантури затоа што ве очекува измама и разочарување. Бидете подготвени за сериозни проблеми со своите пријатели или најблиските. Денес може да го изгубите трпението.
Близнаци
Не се обидувајте да ги решите сите проблеми одеднаш. Можни се проблеми при комуникацијата со роднините. Вашата енергија ќе ве натера да ризикувате.

Рак
Денес се можни ситуации кои ќе ви донесат страдање. Денес земете ги работите во ваши раце и започнете да си ја планирате иднината. Ќе се чувствувате задоволни од себе.
Лав
Засега не се предвидуваат никакви промени во каква и да е сфера. Неправдата нанасена на вас ќе предизвика многу голем гнев. Можна е реализација на сите идеи.
Девица
Денес ќе бидете многу срамежливи а тоа ќе ви наштети! Можно е денес повеќе да се трудите од вообичаено но безуспешно.

Вага
Се нагласува пад во љубовните односи но не исклучена и неочекувана средба со стара симпатија. Можни се семејни несогласувања. Многу Ваги денес ќе имаат пад на енергијата.
Скорпија
Прво разгледајте се па да донесете одлука. Тешко се справувате со ситуацијата во која се наоѓате. Денес обврските ќе ве раздразнат.
Стрелец
Очекуваниот успех може брзо да се претвори во неуспех. Денес може да покажете квалитети кои не ни знаевте дека ги имате.

Јарец
Зачувајте го оптимизмот и вербата во љубениот. Денес ќе бидете многу упорни и нема ништо да ве запре. Можни се финансиски проблеми!
Водолија
Поуките кои вљубените Водолии ги слушаат од своите најблиски може да се покажат како неефикасни. Можно е да се откажете од нешто што ви е важно затоа што тоа е против вашите ставови и идеали. Признанијата и успехот ви се загарантирани.
Риби
Денес лошо ќе ви оди комуникацијата со саканата личност. Надворешно може да сте опуштени и рамнодушни но одвнатре вриете!Овен
Овој ден е поволен за вас и вашиот партнер. Конечно може да престанете да се плашите- ќе ги надминете сите несогласувања. Но денот ген

loading...
Loading...