ДОВЕДЕТЕ ГО ДО ЛУДИЛО: Еве како да изведете секси танц само за него

Loading...

Доколку сакате да го изненадите вашиот партнер со нешто што ќе биде само за неговите очи, следете ги овие совети, веруваме дека нема да го тргне погледот од вас ни за секунда!Изберете облека 
Важно е на себе да имате доволно облека за перформансот да трае подолго. На партнерот ќе му биде особено интерсно да ве гледа како од секојдневно издание се претворате во секси божица, па не мора да инсистирате на посебна гардероба, туку облечете нешто во што е навикнат да ве гледа. Нормално, веројатно за приликата нема да изберете тренерки.Почувствувајте ја музиката 
Стриптизот може да се изведува и без музика, но со сензуалните звуци на музиката ќе биде поинтересно. Одберете песна која има добар ритам и која прави да се чувствувате пријатно.
Правете контакт со очите
Заводливо гледајте го право во очи. Тоа е одличен начин да се поврзете за време на стриптизот.
Користете ја косата 
Мажите ја обожаваат женската коса, затоа користете ја како средство за заведување. Ако имате долга коса разбушавете ја и пуштете ја неуредно да паѓа преку вашето лице и раменици. Ако имате кратка коса со секси движења минувајте со раката низ неа.

Играјте 
Мешајте со колковите без срам. Свиткувајте го телото во сензуални потези. Нишајте со градите и задникот. Еротично клекнете и преминете со раката преку нозете, од стапалата до врвот на колковите. Вашето тело нека служи како инструмент за заведување за време на стриптизот.Полека соблекувајте се
Секогаш кога ќе соблечете едно парче облека, нагласете го тоа со впечатливо движење.
Забавувајте се 
Стриптизот треба да биде пријатен и забавен за вас, исто како и за него. Чувствувајте се добро во својата кожа, покажете самодоверба и сексапил. Колку повеќе се препуштите на уживањето, толку подобар ќе биде стриптизот.Изберете облека 
Важно е на себе да имате доволно облека за перформансот да трае подолго. На партнерот ќе му биде осо

loading...
Loading...