Драматично видео: Автобус изгубил контрола поради испаднато тркало!

На видеото се забележува автобус со 28 патници на кој му испаднале тркалата додека возел на автопат во Кина. За среќа нема повредени.Несреќата се случила на автопатот во близина на кинеската провинција Џиангсу, а снимката од безбедносните камери од автопатот го снимила моментот во кој тркалата излетуваат од автобусот, пренесе Дејли Мејл.
За среќа немало многу возила на автопатот, па автобусот запрел без да загрози друго возило.
Според тамошните медиуми, вкупно 28 патници се наоѓале во автобусот за време на несреќата.
Погледнете го видеото:Несреќата се случила на автопатот во близина на кинеската провинција Џиангсу, а снимката од безбедносните камери од автопатот го снимила моментот в

Пронајдете не на следниве мрежи: