Дуле „рипна во тавче“ по втор пат

Loading...

„Kad mi dodjes ti I osmeh vratis mi“, ова се стиховите со кои Дуле ја освои струмичанката Љупка, којa му падна во раце и му ја врати насмевката. Тие денес стапнаа на лудиот камен и го кажаа судбоносното Да. За Дуле ова е втор брак, неговит прв брак беше во 2008 кога се ожени со кралицата на хулахопките Санда, со која се разведе по една година. Им честитаме на младенците и им посакуваме се најдобро во понатамошниот заеднички живот.
„Kad mi dodjes ti I osmeh vratis mi“, ова се стиховите со кои Дуле ја освои струмичанката Љупка, којa му п

loading...