Душебаев и Дибиров во тимот на колото

Ракометарите на Вардар, Тимур Дибиров и Алекс Душебаев, се најдоа во идеалниот тим во првото коло од Лигата на шампионите.Исто така, еден од головите на Дибиров се најде меѓу петте најубави во ова коло, а најатрактивната одбрана ја имаше голманот на Металург, Дарко Станиќ.
Идеалниот тим на првото коло во ЛШ:
Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)
Лев бек:  Момир Илиќ (Веспрем)
Среден бек: Миха Зарабец (Целје)
Десен бек: Алекс Душебаев (Вардар)
Десно крило:  Каспер Ирминг Андерсон (Колдинг)
Пивот: Јеспер Недесбо (Барселона)
Голман: Оле Еревик (Алборг)Исто така, еден од головите на Дибиров се најде меѓу петте најубави во ова коло, а најатрактивната одбрана ја имаше голманот на Металург, Дарко Ста

Пронајдете не на следниве мрежи: