Двајца скопјани физички нападнати на автобуска постојка на Битпазар

Loading...

Неколку непознати лица вчера околу 17:30 часот на автобуска постојка на бул. „Крсте Мисирков“ во Скопје физички ги нападнале М.С.(20) и Б.С.(19) и двајцата од село Мирковци, по што го напуштиле местото на настанот.На повредените, информира МВР, им е укажана медицинска помош во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде им се констатирани телесни повреди.
Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.На повредените, информира МВР, им е укажана медицинска помош во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде им се констатира

loading...