Двете акции на Вугринец и Ѓукиќ ја кренаа публиката во „Борис Трајковски“

Двете акции во копродукција на Ренато Вугринец и на Дарко Ѓукиќ ја кренаа на нозе публиката во „Борис Трајковски“, а головите беа само шлаг на кремот.Металург загуби од Веспрем, но тоа не го намалува впечатокот што го оставија прекрасните проигрувања меѓу Вугринец и Ѓукиќ. Прво македонскиот репрезентативец Вугринец од зад грб го префрли цел терен го пронајде крилото на Металург, а Ѓукиќ со вртена топка го надмудри Миклер.
Потоа следуваше уште поблескав момент и цепелин меѓу двајцата ракометари на македонскиот првак, по што Вугринец ја затресе мрежата на извонредниот голман на Веспрем.Металург загуби од Веспрем, но тоа не го намалува впечатокот што го оставија прекрасните проигрувања меѓу Вугринец и Ѓукиќ. Прво македонскиот репре

Пронајдете не на следниве мрежи: