Едно лице загина, додека девојка се бори за живот

Во центарот на Крагуевац, денеска попладне се случи тешка сообраќајка, вокоја едне маж загинал на лице место, додека лекарите се борат за животот наедна девојка.Како што пренесуваат српските медиуми, несреќата се случила на улицаВоислав Калановиќ, кога се судриле југо и такси возило.
Истрагата е во тек а пожарникарите морале да го сечат југото за да дојдат доповредените и починатите.Во центарот на Крагуевац, денеска попладне се случи тешка сообраќајка, вокоја едне маж загинал

Пронајдете не на следниве мрежи: