Едно тело најдено изгорено, патниците се италијански државјани

Loading...

Авион со приватен комерцијален лет исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром. Подоцна се слушна експлозија кај село Кожле а граѓани јавија дека авионот е во пламен.Едно тело е најдено изгорено и се претпоставува дека истото е на патник од авионот.
Неофицијално дознаваме и дека патниците се италијански државјани, а последната дестинација на авионот требало да биде Приштина.
СВР Велес примиле телефонска пријава од граѓанин дека слушнал експлозија во близина на с.Кожле.
Се работи за авион марка “Пајпер“ со германски национални ознаки кој летал од Италија од Тревизо и требал да слета на аеродромот во Скопје само да танкира гориво.
КурирЕдно тело е најдено изгорено и се претпоставува дека истото е на патник од авионот.
Неофицијално дознаваме и дека патниците се италијански

loading...
Loading...