Еминем влезе во Гинисовата книга на рекорди!

Loading...

Еминем успеа да изговори 1.560 зборови за шест минути и со тоа влезе во Гинисовата книга на рекорди. Тој, во песната „Rap God“ во просек успеал да изговори дури 4,28 зборови во секунда.На соборувањето на рекордот доста влијаел делот кој почнува на 4:25 – во наредните 15 секунди тој изговорил дури 97 зборови, односно 6,5 во секунда. Овој дел беше инспирација на голем број фанови да испратат свои видеа каде што се обидуваат да ја рапуваат оваа секвенца без грешка.
Еминем на овој начин им се придружи на поп-рок музичарите кои се најдоа во новата едиција на Гинисовата книга на рекорди.

Тука се: Металика – како прв бенд кој настапувал на сите седум континенти, One Direction – како прв состав кој со своите први три албуми дебитирал на врвот на американската листа, Мајли Сајрус како најбарана поп ѕвезда на интернет, Шакира како најчесто „лајкувана“ на Фејсбук и Кејти Пери како изведувач со најголем број следбеници на Твитер.
На соборувањето на рекордот доста влијаел делот кој почнува на 4:25 – во наредните 15 секунди тој изговорил дури 97 зборови, односно 6,5 во с

loading...
Loading...