ЕРОТСКИ ХОРОСКОП ЗА СИТЕ ВРЕМИЊА: Специфичноста на секој знак!

Loading...

Овен Жена: Страсна, ужива во топлите прегратки на партнерот. Сака да доминира и сака да води еротски игри. Од мажот се очекува да биде издржлив и да го прати нејзиното темпо. Во занос гребе и гризе. Маж: енергичен и неуморен во кревет. Нема време за долга предигра. Го привлекува се што е шокантно и забрането. Ако сакате да го освоите, ослободете се од предрасудите. Ерогени зони: провлечете му ги прстите низ коса и грицнете му го увото. Идеален партнер: Лав, Стрелец и Водолија
БикЖена: сензуална и скриено еротична. Сака долга предигра а особено е чувствителна на бакнежи во пределот на вратот. со годините станува свесна за својата сексуалност, има нагласено сетило за вкус. Мажи: освојува постепено, спор е но не се откажува од жената која го привлекува. Чувствителен е и ги разбира потребите на жената. Сака класични пози но нема да одбие ни понуда за експериментирање. Освојувајте го полека. Ќе ви пружи сигурност и уживање. Ерогени зони: страствени бакнежи по врат. Идеален партнер: Скорпија, Јарец и Риби
БлизнациЖена: заводлива, шармантна, одличен соговорник. Слободен дух не сака партнерот да ја ограничува. Сака да се дружи, да излегува и да склопува пријателства. Ужива во еротските игри. Љубопитна е, го задржува младиот дух. Маж: Интелигентен, духовит и интересен. Не одговара за партнерка која очекува сериозна врска. Покрај него иднината е неизвесна, но содржината е забавна. Сака кога води љубов пред огледало, со запалени светла. Ерогена зона: бакнување по внатрешниот дел на раката. Идеален партнер: Лав, Вага и Водолија

 

РакЖена: сензулна и срамежлива. Потребно и е да се увери во искреноста на партнерот за да се препушти на еротика. Освојте ја со комплименти, а се опушта со долга предигра. Кога ќе стекне самодоверба е незапирлива.Маж: сентиментален со променливо расположение и подготвен постојано да ја докажува љубовта. Ужива да и ги открива мистериите на сексот на партнерката. Скаа долга предигра и сака да ги задоволи потребите на партнерката. Ерогени зони: милување по градите. Идеален партнер: Бик Девица и Риби
ЛавЖена: доминантна и достоинствена. Очекува мажот да ја освојува, да и се воодушевува и да ја опсипува со внимание. Кога ќе се разбудат страстите, жестока е и бурно реагира. Ужива во бакнежите. Сака да води љубов пред огледало. Мажи: самооуверен, великодушен, жесток но и ранлив. Лесно може да го освоите со ласкање. Очекува неговата партнерка секогаш да биде расположена за секс. Предиграта е кратка но издржлив е. Ерогени зони: опуштете го допирајќи го со прстите секаде. Идеален партнер: Вага, Стрелец и Водолија
ДевицаЖена: Сериозна, ненаметлива и одмерена во сексот. Ја одбиваат насилни мажи. Најрпо анализира а дури откако партнерот ќе ја стекне нејзината доверба е подготвена за секс. Пред сексот предложува заедничко туширање. Маж: Промислен, нежен и обѕирен. Не е романтичен, се додворува едноставно и го проучува однесувањето на жената пред да и пријде. Не е склон кон вулгарни изрази. Ерогени зони: бакнежи по грб. Идеален партнер: Бик, Скорпија и Јарец

ВагаЖена: суптилна, отмена и префинета. Со годините станува се поженствена и почнува се повеќе да ужива во сексот. Ја одбиваат неуредни агресивни мажи. Сака отмен партнер. Од сексот прави претстава. Маж: шармантен, заводлив и сака да освојува. Го привлекуваат отмени и префинети жени. Ужива во долга предигра. Сака секако да ја задоволи партнерката и подготвен е да води љубов цела ноќ. Ерогени зони: кружни допири со врвот на прстите. Идеален партнер: Близнаци, Водолија Стрелец.
СкорпијаЖена: Сексапилна, покажува силен еротски нагон. Мажите ги приблекува со одот, насмевката и погледот. Енергична е и го следи инстинктот на телото и срцето. Сака енергичен и издржлив маж. Во младоста станува свесна за својата нагласена сексуалност. Маж: страствен, непредвидлив, пружа големо задоволство. Љубоморен е и перверзен. Тешко ја контролира сексуалната енергија потребна му е издржлива жена. Во занос гризе и штипе. Ерогени зони: реагира на леен допир. Идеален партнер: Бик Јарец и Риби
СтрелецЖена: отворена, искрена, дружељубивам со изразена смисла за хумор. Отворено зборува за сексот и смело се впушта во еротски авантури. Во младоста експериментира во зрелоста е спремна на квалитетни односи. Маж: ведар, интересен соговорник, сака да се заљуби, но се плаши од зближување. Првенствено ја цени својата лична слобода. Игра на освојување и предиграта го возбудува повеќе од сексот. Ерогени зони: бакнежи по стомак. Идеален партнер: Лав, Овен и Водолија

 

Јарец Жена: воздржана, на прв поглед ладна и дистанцирана. Но под ледената површина се крие вуклан. Полната сексуална зрелост ја доживува во средните години. Тогаш има самодоверба и нема страв од одбивање. Маж: сериозен, успешен, верен и пружа сигурност. Го привлекуваат интелигентни жени од кои очекува повеќе од секс- поддршка и верност. Поседува голема сексуална енергија. Ерогени зони: масажа во долниот дел на грбот. Идеален партнер: Бик, Скорпија и Девица.
ВодолијаЖена: Дружељубива, отворена, интелигентна, креативна. Бара идеален партнер и врска, затоа во младоста е склона кон истражување. Во средните години станува свесна за своите квалитети и ужива во сексот. Фантазер е и оригинална, експериментира постојано. Смета дека на мажот главен еротски орган му е мозокот. Маж: пасивен, очекува партнерката да преземе иницијатива. Жената најпрво го интересира како личност а подоцна и еротски. Трпеливо освојува и сака долга предигра. Ерогени зони: листови. Идеален партнер: Овен, Близнаци и Вага
РибиЖени: женствена, сензуална, интуитивна и романтична. Флертува и го магепсува мажот. Дури откако ќе стекне искуство има моќ да го сретне Вистинскиот. Во кревет е подложна на сугестии. Лесно прифаќа предлози од партнерот. Маж: емотивен, нестабилен и страствен. Го привлекуваат промени, заведување а вооедно бара и емотивна стабилност. Сонувач кој чита поезија. Кога ќе се заљуби и се покорува на жената. Ерогени зони: стапала. Идеален партнер: Рак, Скорпија и Јарец!Овен Жена: Страсна, ужива во топлите прегратки на партнерот. Сака да доминира и сака да води еротски игри. Од мажот се очеку

loading...
Loading...