Еве кои намирници овозможуваат подобро сексуално задоволство

Loading...

Додека мажите за време на сексот речиси секогаш доживуваат оргазам, кај некои жени тој доста често изостанува. Така, храната влијае на сексуалното задоволство, односно процесите во телото.Прочитајте кои намирници делуваат како природен афродизијак и кои можат да помогнат во доживувањето оргазам.
Спанаќот е богат со витамин Е, кој го поттикнува производството на сексуалните хормони во организмот.
Семките од соја, сончоглед и слични билки исто така го поттикнуваат производството на сексуалните хормони бидејќи се богати со омега 3 масни киселини.

Сите видови на плодови даваат енергија за време на сексуалниот однос.
Рибата и морските плодови, освен омега-3 масни киселини, изобилуваат и со витамин Б. Школките се добро познат афродизијак, бидејќи содржат цинк, кој го засилува создавањето на тестостеронот кај мажите.
Маслиновото масло исто така го подобрува производството на тестостеронот. Недостатокот на овој хормон ја намалува желбата за секс и го зголемува ризикот од потешкотии при достигнување на оргазам.
Сите видови на овошје, а особено оние што се богати со витамин Ц го подобруваат сексуалното задоволство, а како најсилен афродизијак се издвојува кивито, јагодите и бананите.
Сексуалниот живот можете да го зачините со чили, кое ја подобрува циркулацијата, како и темно чоколадо, кое создава чувство на задоволство.Прочитајте кои намирници делуваат како природен афродизијак и кои можат да помогнат во доживувањето оргазам.
Спанаќот е бо

loading...