Евтин и брз РУЧЕК – Готов за час!

Loading...

Евтино брзо и многу вкусно.Нема да погрешите со изборот.Состојки:
500 гр тестенини
Масло
4 јајца
2-3 лажици кајмак
400 гр сирење
100 мл млеко
100 мл кисела вода
Сол
Припрема:
Сварете ги тестенините а во меѓувреме подгорвете го филот – сирењето изгмечете го со вилушка, додадете го кајмакот и промешајте, па додадете ги јајцата и уште еднаш промешајте, додадете млеко и малку сол. Измешајте и постепено додадете кисела вода со постојано мешање.
Исцедете ги тестенините и измијте ги со ладна вода, ставете ги во подмачкана тава и преку нив ставете од преливот па измешајте полека. Оставете малку фил за одозгора врз тестенините и ставете ги во рерна. Печете на 200 С.
Добар апетит!Состојки:
500 гр тестенини
Масло
4 јајца
2-3 лажици кајмак
400 гр сирење
100 мл мл

loading...