Ф1: Хамилтон триумфираше на легендарната Монца

Возачот на Мерцедес беше најбрз на легендарната трка.Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон триумфираше на трката за ГН на Италија која се возеше на легендарната патека Монца. На 13-та овогодинешна трка, Хамилтон стигна до победата за време од 1,19:10.236 и тоа беше негова втора на оваа легендарна патека, а вкупно 28-ма во кариерата.
За повеќе информации прочитајте на sport365.mk. Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон триумфираше на трката за ГН на Италија која се возеше на легендарната патека Монца. На 13-та овогодинешна трка,

Пронајдете не на следниве мрежи: