„Фемили Аеродром“ со безбол палки ги нападнале „Сити Парк Бојс“?!

Четириесетина членови на навивачката група „Фемили Аеродром“ синоќа упаднале во салата „Градски Парк“ и со безбол палки ги нападнале навивачите на Работнички.Членовите на „Сити Парк Бојс“ во тој момент ја подготвувале кореографијата за вечерашното дерби против МЗТ Скопје, а групата навивачи на тимот од Аеродром при нападот успеала да одземе навивачки транспарент од салата „Градски Парк“, а фотографијата од „пленот“ ја објавиле на Фејсбук, пишува порталот „Спортмедиа“.
Овие информации се уште не се потврдени од страна на МВР, а според неофицијални информации имало и еден повреден.
Дербито помеѓу Работнички и МЗТ Скопје се игра вечерва со почеток во 18:30 часот.Членовите на „Сити Парк Бојс“ во тој момент ја подготвувале кореографијата за вечерашното дерби против МЗТ Скопје, а групата навивачи н

Пронајдете не на следниве мрежи: