ФИН СОС ЗА ТЕСТЕНИНИ со вкус како од рестораните!

Loading...

ФИН СОС ЗА ТЕСТЕНИНИ со вкус како од рестораните!Состојки:
Тестенини (по ваша желба)
2-3 парчиња пилешки гради
200 гр крем сир
1 мала пилешка крем супа
Шампињони
1 домат
1 пиперка
100 мл млеко
Сол, бибер и вегета
Малку масло
Малку магдонос
Подготовка:
Месото исцедете го, додадете му малку зачин, измешајте и пропржете на малку масло. На месото додадете му го крем сирот, доматот исечен на коцкички и пиперката ситно исечкана на коцки. Продинстајте па додадете ја крем супата и шампињоните.
Уште малку динстајте, додадете го млекото па варете уште некое време. Ставете малку магдонос па тргнете од оган.
Тестенините сварете ги во посолена вода, исцедете ги па додадете го сосот.
Промешајте па сетвитајте додека се уште се топли.
Добар апетит.
Најдобри рецепти, кулинарски трикови, совети за здравје, здрава храна, напитоци, диети и слично, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК, како и на фан страната на Фејсбук.Состојки:
Тестенини (по ваша желба)
2-3 парчиња пилешки гради
200 гр крем сир
1 мала пилешка крем

loading...