Флорентино Перез до навивач на Барселона: Ти си будала !

Претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез повторно ја шокираше јавноста со инцидентот кој се случи после финалето на кошаркарите во Евролигата во Лондон.
Првиот човек на „кралскиот клуб“ навреди еден навивач на Барселона. Откако навивачот на Барселона му добаци „Да живее Барселона, да живее Каталонија“ Флорентино Перез му врати: „Tи си будала“.
Да се потсетиме Реал Мадрид загуби во финалето од Олимпиакос со 100:88. Тоа сигурно било и причината што Флорентино Перез побесна и не можеше да го контролира своето однесеување.
Инцидентот го фатија и камерите, а снимката можете да ја погледнете тука.Претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез повторно ја шокираше јавноста со инцидентот кој се случи после финалето

Пронајдете не на следниве мрежи: