Фото: Фиби од „Пријатели“: Пластичната операција ми го промени животот

Loading...

Актерката Лиса Кудроу (50), која се прослави со улогата на Фиби во хумористичката серија „Пријатели“, во едно интервју призна дека на 16 години била на естетска операција за носот.- Си замислив дека сум грда и смешна. Го направив тоа во текот на летниот распуст и тоа беше мудра одлука. Луѓето во новото средно училиште не знаеја дека претходно изгледав одвратно, рече актерката.
Кудроу во истото интервју говори и за антисемитизмот со кој се среќавала растејќи во Калифорнија. – На факултетот имаше многу антисемитисти кои никогаш не сретнале Евреин. Една пријателка откако дознала дека сум Еврејка, рече дека не сакала Евреи, нагласи Кудроу.
Инаку, актерката моментно настапува во хумористичната серија „Web Therapy“, мажена за Мајкл Стерн, со кого го има синот Џулијан Мареј.

– Си замислив дека сум грда и смешна. Го направив тоа во текот на летниот распуст и тоа беше мудра одлука. Луѓето во н

loading...
Loading...