Фото: Голема несреќа како на филм во Лос Анџелес

Loading...

На познатата плажа Венис во Лос Анџелес, се случи голема несреќа која наликувала како на филм.Автомобил удри во група луѓе на познатата плажа во Лос Анџелес каде што едно лице загина, а 11 се повредени.
На местото на несреќата пристигнале 100 лекари, екипи од Итната медицинска помош, а од повредените тројца се наоѓаат во критична сосотојба.
По инцидентот возачот избегал со автомобилот, а полицијата започнала потрага по него. Тој го оставил возилото во Санта Моника и сакал да се сокрие, но на крајот и се предал на полицијата.
Според очевидци, возачот бил на возраст од околу 25 години и го управувал возилото низ пешачката зона со брзина од 32 километри на час.Автомобил удри во група луѓе на познатата плажа во Лос Анџелес каде што едно лице загина, а 11 се повредени.
На местото на несреќата присти

loading...
Loading...