Фото: Хокеарки во бикини им се заблагодарија на навивачите

Белгијките дефинитивно најдоа иновативен начин за тоа како да им се оддолжат на навивачите кои ги бодреа до големиот успех.Инаку, Белгиските хокеарки на трева, направија одличен успех на Европското првенство каде се пласираа во полуфиналето.
Тие на натпреварите ги имаа нивните фанови кои ги бодреа во текот на целите натпревари, па, еве, хокеарките се одолжија…Инаку, Белгиските хокеарки на трева, направија одличен успех на Европското првенство каде се пласираа во полуфиналето.

Пронајдете не на следниве мрежи: