Фото: И шкотските навивачи ја славеа независноста на Македонија

Синоќа на спепктакуларниот концерт со кој се прослави независноста на Македонија се најдоа и шкотските навивачи, кои се во Скопје поради натпреварот меѓу селекциите на Македонија и Шкотска.Помеѓу илјадниците Македонци, се најдоа и голем број на навивачи од Шкотска.
Фото: kurir.mkПомеѓу илјадниците Македонци, се најдоа и голем број на навивачи од Шкотска.
Фото

Пронајдете не на следниве мрежи: