Фотo: Инциденти во Битола повредени припадници на ЕБР, уапсени навивачи

После завршувањето на натпреварот Чкембари имаа директен судир со  ЕБР.  По натпреварот Вардар-Пелистер настана хаос во Битола. Според информациите повредени се неколку лица од ЕБР. 
Имено полицијата уапси повеќе навивачи кои учествуваа во настанот. 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24
После завршувањето на натпреварот Чкембари имаа директен судир со  ЕБР.  По натпреварот Вардар-Пелистер наст

Пронајдете не на следниве мрежи: