Фото: Извеслал 4.282 километри за да ја запроси девојката

Loading...

Еден Британец на интересен и необичен начин реши да ја запроси својата девојка.Хари Мартин – Дрејер извесла 4.828 километри долж Атланскиот океан за да и даде прстен на својата девојка.
Ова 27-годишно момче веслало со пријателот Алекс Бранд и покрај бурите, високите бранови, екстремните горештини и ајкулите, за на крајот по 50 дена да стигне на Барбадос и да ја запроси девојката, која за негова среќа се согласи да се омажи за него.
-Одвај можевме да одиме кога стигнавме – изјави Хари, а неговата девојка Луси била воодушевена.
-Беше фантастично, целосно изненадување – рече Луси.Хари Мартин – Дрејер извесла 4.828 километри долж Атланскиот океан за да и даде прстен на својата девојка.
Ова 27-годишно момче весла

loading...
Loading...